DOBRE PIWO – polecanka od Zjedz to ziom!

Dobre piwo nie jest złe. Recenzja 3 piw z niewielkich browarów

Piwo… ukochany napój na blokowiskach. Mimo obowiązujących zakazów podstępnie wprowadzonych za sprawą lobby restauratorów, mimo mandatów, na ławeczkach latem wciąż siedzą amatorzy złocistego napoju. Piwo w parku piją ziomy w każdym wieku, i młodzi, i starzy. Wszystkim smakuje. Dobre piwo nie jest złe!.

Dobre piwo - jakie, opinie, recenzja

Piwo- ulubiony napój na blokowiskach!

Dziś opowiem o trzech piwach z niewielkich browarów, które ostatnio zwróciły moją uwagę :) Wybrałem piwa dobre dla wielbicieli słodszych odmian piwnych specjałów.

Dobre piwo Żytnie z browaru Konstancin:

Pierwsze w zestawieniu piwo to Żytnie. Kolejność nie przypadkowa, lokalny patriotyzm nakazuje mi promować produkty z Mazowsza ;) Co mnie zaciekawiło z piwie Żytnim? Przede wszystkim to co zapisano w nazwie… wyprodukowano je z żyta. To rzadkość na naszym rynku. W smaku najbliższe jest piwom pszenicznym. Delikatne, sprawia wrażenie kremowej konsystencji. Najbardziej pasuje mi do spożywania w plenerze, letnią porą.

dobre piwo- Żytnie produkowane w browarze Konstancin

Dobre piwo Żytnie z browaru Konstancin.

Dobre piwo Miodowe z browaru Fortuna w Miłosławiu:

Miodowe z Fortuny zaskoczyło mnie smakiem i wyglądem. Wszystkie piwa miodowe, które do tej pory piłem do tej pory, są jasne, smakują i są najprawdopodobniej lagerami z dodatkiem miodu w różnego rodzaju i w różnych proporcjach. Miodowe z Fortuny jest ciemne, ma intensywny smak (nie tylko miodu) i sprawia wrażenie gęstego. Nietypowe, dobre piwo, pasuje mi do picia w zimowe wieczory, gdy w ciepełku obserwuje się śnieżycę za oknem.

Dobre piwo miodowe Fortuna Miłosław ciemne!!

Dobre piwo Miodowe z browaru Fortuna w Miłosławiu

Dobre piwo bezalkoholowe, Krzepiak z browaru Ciechan w Ciechanowie:

Stawkę zamyka kolejny produkt z Mazowsza… Krzepiak Bezalkoholowy z Ciechanowa. Krzepiak jest sprzedawany na półce z piwami, ale na jego etykiecie nie znajdziesz napisu piwo. Stało się tak dlatego, że piwo z definicji zawiera alkohol. Dlatego tzw piwa bezalkoholowe są tak na prawdę piwami niskoalkohlowymi. Krzepiak jest całkowicie wolny od alkoholu. Proces jego powstawania przypomina proces produkcji piwa, jego smak też. Pachnie owocowym ogrodem. W porównaniu z tradycyjnym piwem jest bardzo słodki. Sprzedawany jest w półlitrowej butelce i w cenie niższej niż większość piw z Ciechana… i za to wielka piona dla browaru Ciechan. W Polsce jest to chyba jedyne nieupijające piwo wycenione po ludzku i sprzedawane w należnej piwu objętości. Krzepiak krzepi, tak jak piwa jest kaloryczny i bogaty w pożyteczne witaminki, a dzięki temu, że nie zawiera alko można pić go do śniadania, na początek dnia przed pójściem do pracy!

dobre piwo bezalkoholowe- Krzepiak z Ciechana

Krzepiak Bezalkoholowy, doskonały napój dla piwoszy od browaru Ciechan z Ciechanowa

Zdarzyło Ci się trafić na jakieś fajne bro o nietypowym smaku czy właściwościach? Podziel się, skrobnij komentarz!2 Comments

 1. no no fajny wpis, pierwszy raz odwiedzam tego bloga, ale chyba bedę tu częstszym gościem :) miłego dnia

 2. tamte dwa pierwsze są u nas nie do zdobycia (mieszkam na Pogórzu Karpackim, nie wiedzieć czemu zwanym Podkarpaciem), ale z Ciechana mamy kilka piw i są spoko. Krzepiaka jak wyczaję, to się na pewno pokrzepię!
  Co do ciemnych piw miodowych, nie dosładzanych miodem jak herbatka lipowa dla niemowlaka, tylko naprawdę miodowych, to dobre było takie na miodzie gryczanym z Jabłonowa. Ale ostatnio cosik już pomajstrowali przy recepturze, bo się sprzedawało, więc trzeba było zacząć klienta cyckać jeszcze mocniej :-(
  P.S. A propos cyckania i piwa to u mnie na blogu,o tutaj
  http://mamamarzynia.blogspot.com/2009/11/piwko-i-zagrycha-dobrana-para.html
  jest dobrana parka :-)

Dodaj komentarz

 • RSS
 • Blip
 • Twitter
 • Facebook