Jedz jabłka czy pij polskie piwo?

Pij polskie piwo

Akcja #jedzjabłka zwraca uwagę na ważną rzecz- kupowanie polskich produktów. Czy powinniśmy kierować się nią jedynie od święta? Święta rosyjskiego embarga? Nie, nie i jeszcze raz nie. Wybierając polskie produkty wspierasz rozwój całego kraju. Warto robić to codziennie. Jest to jeden z ważniejszych powodów dla których piję niemal wyłącznie polskie piwo z niedużych browarów. Dlatego też nie raduje mnie moda na lans na zagranicznych chmielach. Czy z hodowanych w Polsce odmian chmielu nie można uwarzyć wszystkich wymyślonych dotychczas gatunków piwa… tego nie wiem. Może to jest powód dla którego na tak dużą skalę stosuje się w Polsce importowany chmiel. Jednak ja chcę by krajowi chmielarze również mogli zarobić na swoich hodowlach. Dlatego cieszy mnie droga, w którą kieruje się reaktywowany w tym roku browar Wąsosz. W produkcji kilku swoich piw browar Wąsosz używa wyłącznie polskich chmieli. Piwo, które dziś wpadło mi w ręce czyni z tego faktu swój mocny atut. Nazywa się Polka, a z etykiety spogląda na nas tańcząca blond włosa dziewoja z długim warkoczem. Otaczają ją stokrotki. Na etykiecie możemy przeczytać, że chmiel jest nie tylko krajowy, ale i użyty w dużych ilościach.

butelka polskiego piwa Polka

Piwo Polka

Polka jest rześka w smaku. Moim zdaniem dość delikatna, na pewno fajna na upał. Schłodzona jest wielce przyjemna. Mam jeszcze jedno, dość… hmmm… niecodzienne spostrzeżenie. Po Polce odbija się w aromatyczny sposób.

piwo Polka

Browar Wąsosz

Browar Wąsosz z impetem wdziera się na piwny rynek. Pierwszy raz zetknąłem się z nim niedawno w pobliskim sklepie piwnym. Potem widziałem jego reprezentację na Chmielakach. Dziś dowiedziałem się, że browar w 1993 założył hodowca pieczarek Jan Kowalski. Brzmi to troszkę jak żart… ale nim nie jest. Biznes przechodził z rąk do rąk, właścicielem przez jakiś czas był między innymi browar Konstancin, aż w końcu trafił do obecnych właścicieli, ekipy piwnych zajawkowiczów. Przechrzcili oni browar na Wąsosz, od nazwy miejscowości, w której stoi i produkują dwie linie piwa: klasyczne- to tam jest używane wiele polskiego chmielu no i piwa z wąsem, o wąsatych etykietach, wypełnionych piwem inspirowanym twórczością zagranicznych piwowarów.

polskie piwo

Lubisz polskie piwo? To ogarnij też polską szamę! Wpisy oznaczone tagiem KUCHNIA PRAWDZIWEGO POLAKA prezentują szamunek wspierający polskie rolnictwo.Dodaj komentarz

  • RSS
  • Blip
  • Twitter
  • Facebook