Podpiwek Jędrzej- recenzja produktu

Kiedy masz chęć na browara, a nie możesz pić, do szklanicy lej podpiwek

Browar Van Pur, znany z produkcji niskobudżetowych piwnych hitów takich jak Donner, Śląskie Mocne, Zlaty Hrad, Karpackie, Argus, Barley, Trzy Korony czy Piwo Tesco, uderza teraz w hipsterskie klimaty i wypuszcza na rynek podpiwek z wąsami. Nazywa się Podpiwek Jędrzej, a wąsy narysowane ma na etykiecie. Agencja reklamowa zajmująca się promocją podpiwka przesłała kilka butelek i sztuczne wąsy do przetestowania przez Zjedz to ziom!

Podpiwek Jędrzej (1)

Podpiwek Jędrzej

Na polskim rynku w segmencie piw bezalkoholowych i bezalkoholowych napojów piwopodobnych stale groźnie zieje złowieszcza, pusta dziura. Dlatego niezmiernie raduje mnie fakt znalezienia nowego produktu z tej kategorii. Podpiwek Jędrzej ucieszył także naszego zjedztoziomowego koleżkę Jędrka, który co prawda nie ma wąsów, ale nazwa podpiwka wielce przypadła mu do gustu.

Podpiwek Jędrzej (3)

Podpiwek Jędrzej jest nieco słodki oraz ma dość intensywny smak i zapach. Ze znanych mi napojów najbardziej przypomina mi, zarówno smakiem jak i barwą, lekkie Piwo Maciejowe z browaru Ciechan. W trakcie nalewania do szklanicy Podpiwek Jędrzej ochoczo pieni się ciesząc oko. Niestety piana utrzymuje się na nim nieco krócej niż na piwie.

Podpiwek Jędrzej (5)

Mam pełną świadomość tego, że podpiwek to nie piwo i nie z piwem powinienem go porównywać. Robię tak dla tego, że stale poszukuję bezalkoholowych alternatyw dla złocistego napoju, bez którego żyć nie potrafię… ale nie zawsze mam ochotę się upijać. Zatem jeśli przyjdzie mi o poranku ochota na browara, a nadchodzący dzień będzie pełen wyzwań, to zamiast sięgać po demotywujący alkohol mogę chlapnąć sobie podpiwku. Dziękuję Ci Van Purze za dostarczenie mi takiej możliwości.

Podpiwek Jędrzej (4)

Mateusz Wysoki Niski z wąsami z podpiwka Jędrzej

Mam zbyt marny zarost by zapuścić wąsy. Wąsy na patyku pozwoliły mi przez chwile poczuć się szlachecko!

Niestety pani, która przesłała mi podpiwek do testowania, jest teraz na urlopie i w związku z tym nie odpowiedziała na moje pytania dodatkowe. Skontaktowałem się natomiast z Jędrkiem, który już jest fanem podpiwka i powiedział mi, że za butelkę płacił po 3 złote… ale wąsów nie dostał. Info o cenach i wąsach będę aktualizować na bieżąco :)

Polecam też zajrzeć do recenzji trzech dobrych piw, gdzie prezentuję inny pyszny bezalkoholowy napój piwopodobny oraz do recenzji podpiwka do samodzielnego montażu marki Delecta

Co trafia w Twoje gusta? Piwa mocne, słabe, bezalkoholowe… czy może podpiwki i kwasy chlebowe? Nie bądź milczek, skrobnij komenta!One Comment

  1. Minęło kilka dni od czasu kiedy pisałem te słowa i testowy podpiwek skończył się. Dziś w sklepie zakupiłem szcześciopak :D

Dodaj komentarz

  • RSS
  • Blip
  • Twitter
  • Facebook